Nejvýkonnější mobilní telefon na světě.

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM, na kterou jsme se nesmírně těšili. Skutečnost ještě předčila naše očekávání a tentokrát šlo bodování hodně vysoko.
Přivítejte krále letošního roku a rovnou se vzdejte celé prosincové výplaty. Koupě této mašiny vás totiž připraví o slušných 25 000 Kč.

Obsah balení

Balení bylo skutečně napěchované. Mimo telefonu Huawei jsme se radovali z velké nabíječky (4A/10V), datového kabelu s novým konektorem USB-C, redukce na 3,5 mm audio jack, USB-C sluchátek, kovové sponky a průhledného silikonového obalu. Výrobce neopomněl přibalit také stručný papírový návod.

Design

Huawei Mate 20 Pro působí vysoce elegantním dojmem. Mohutné zpracování o rozměru 157,8 × 72,3 × 8,6 milimetrů a hmotnost 189 gramů udělaly své, což jenom podtrhuje pevný kovový rám. I přes vyšší parametry se přístroj pohodlně drží a příjemně se s ním manipuluje.
Pro plnohodnotnou obsluhu je sice žádoucí zapojení obou rukou, s ohledem na velikost displeje se ale dá něco takového logicky očekávat. Mate 20 Pro je zkrátka „pádlo“, a tak je na něj třeba i hledět. A přítomnost odolnosti IP68nás nesmírně těší.
Zadní strana je opásána sklem (nespecifikovaná verze Gorilla Glass), přičemž na bedrech – mimo loga výrobce – spatříte trojici fotoaparátů a blesk. Pokud máte rádi rychlé a luxusní vozy, uspořádání objektivů vychází z designu Porsche. Obručí objektivů vystupuje pouze nepatrně, tudíž se nemusíte obávat ani vyklání. Zatímco levá strana zeje prázdnotou, pravý bok nabízí kolébkovou regulaci hlasitosti a osamocené tlačítko pro zapínání a vypínání obrazovky. Spoušť je celá červená, což usnadňuje orientaci a přispívá k vizuální kráse.
Nedaleká spodní strana ukrývá dva mikrofony, USB-C konektor, v jehož nitru je umístěn hlavní reproduktor, a hybridní šuplík. Mimo kombinace dvou nanoSIM karet (plnohodnotné používání a telefonování) ovšem nastává změna, neboť namísto tradiční microSD karty přihrádka pojme jednu nanoSIM a jednu nanoSD kartu (NM), což je zatím specialitka výhradně Huawei. Tyto karty nejsou v našich končinách zatím příliš rozšířené a jejich cena je výrazně vyšší, než u tradičních paměťovek.
Horní vrch pak ukrývá infraport, který využijete pro ovládání chytré domácnosti, TV či klimatizace. Na čelní straně spatříte 6,39“ OLED displej se zahnutými okraji, který zabírá 87,9 % plochy. K vidění je také výřez (lze softwarově skrýt), selfie kamerka, senzor, telefonní a sekundární reproduktor včetně notifikační LEDky.

Hardware a výkon?

Asijský velikán nás ve svém tahounu neomezuje ani po stránce výkonnostní. Přístroj technicky obtěžkal zbrusu nový procesor HiSilicon Kirin 980 se 7nm technologií, nabušený grafický čip Mali-G76 MP10 a 6 GB operačních pamětí. Tahle technologická souhra se postarala o nadstandardní výkon, který nelimituje ani ty nejnáročnější uživatele a herní maniaky. Můžete otevírat desítky aplikací, hrát působivé grafické hry a přístroj si po celou dobu drží plynulost a stabilitu.AnTuTu test vykázal 270 605 bodů, což Mate 20 Pro řadí mezi ty nejvýkonnější na trhu. Do kapse strčí třeba Samsung Galaxy S9+, Huawei P20 Pronebo našlapaný HTC U12+!

Vydrž baterie…

Zatím jsme chválili na všech stranách, v čemž hodláme pokračovat i v této kategorii. Nevyměnitelná baterie s obří kapacitou 4 200 mAh totiž dokáže telefon s přehledem zásobit energií celé dva dny. I když si něco zahrajete nebo vyfotografujete, 48 hodin provozu přístroj ustojí. Jestliže budete opravdu hodně aktivní, i přesto počítejte s více než jedním dnem. Výdrž je tedy skvostná!
Otravné není ani nabíjení. Při použití dodávaného masivního adaptéru se z úplného vybití na maximální kapacitu 100 % dostanete za 70 minut. Za nějakou půl hodinu hlásí nabití kolem 60-70 %. Mimo rychlého nabíjení (40W) lze přístroj dobíjet i bezdrátově. Baterie se s výdrží 89 hodin umístila na serveru GSMarena.com mezi třetinou nejlepších. Doba provozu se dá ještě o něco prodloužit použitím úsporných režimů.
Mate 20 Pro dokonce funguje i jako taková bezdrátová powerbanka. Pokud se například vaší drahé polovičce vybijete telefon, který podporuje bezdrátové dobíjení, po položení na záda „Próčka“ se začne vybitý telefon nabíjet. V žádném případě ale netvrdíme, že se jedná o nezbytnou funkci.

 

 

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Smartsupp

Osobní údaje zpracovává Smartsupp.com, s.r.o., DIČ CZ03668681 (dále jako "Smartsupp") jako zpracovatel osobních údajů pro majitele webových stránek, který je správcem osobních údajů. Smartsupp zpracovává osobní údaje v souladu s GDPR. Informace o tom, jak Smartsupp chrání a zpracovává osobní údaje můžete najít na www.smartsupp.com/cs/privacy. Zpracování vašich osobních údajů je potřebné k poskytnutí zákaznické podpory. Pokud máte dotazy ohledně zpracování osobních údajů, nebo chcete vyžádat nebo smazat vaše osobní údaje, kontaktujte prosím majitele webových stránek.

ssupp.chatid,ssupp.vid, ip adress

Kontaktní formulář

Využívaní kontaktní formuláře (vyplněním osobních údajů) nám dobrovolně sdělujete své osobní udaje a to jméno, příjmení a email. Tyto osobní údaje jsou důkladně uschovaný. Pokud máte dotazy ohledně zpracování osobních údajů, nebo chcete vyžádat nebo smazat vaše osobní údaje, kontaktujte prosím majitele webových stránek.

wp.mail

Translate »